Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Za zasługi dla kombatantów

Data publikacji: 2013-11-18, Data modyfikacji: 2013-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Na wniosek otwockich kombatantów wiceminister Bożena Żelazowska, zastępca kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych odznaczyła wiceprezydenta miasta Otwocka Artura Brodowskiego medalem "Za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych".


Koło Miejskie Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Otwocku liczy: 20 członków zwyczajnych, 54 członków podopiecznych, 1 członka wspierającego.

W sobotę, 16 listopada, odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Działania kombatantów przedstawił prezes koła Edward Krzemiński. - Bardzo ważną sprawą jest współpraca władz samorządowych Otwocka z naszym kołem. Na naszą prośbę Prezydent Miasta oddelegował pracownika urzędu do pełnienia funkcji skarbnika koła w osobie Pani Agnieszki Dąbrowskiej, która wywiązuje się z powierzonej funkcji bardzo dobrze, wspomaga nas w naszej działalności, poprzednia Pani skarbnik ze względu na stan zdrowia nie mogła pełnić nadal tej funkcji. - mówił prezes koła Edward Krzemiński. - Osoby, które są przyjazne i wspomagają naszą działalność otrzymały odznaczenia "Za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych", łącznie 12 odznaczeń, jak również dyplomy gratulacyjne za pomoc w działalności oraz osoby, które ukończyły 90 i 100 lat - dodał.

Zebranie było okazją do wręczenia odznaczenia przyznanego przez Zarząd Okręgowy ZKRPiBWP wiceprezydentowi Otwocka Arturowi Brodowskiemu. Odznaczenie wręczyła wiceminister Bożena Żelazowska, zastępca kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. - Gratuluję odznaczenia i dziękuję, że wspiera Pan środowisko kombatanckie - mówiła wiceminister.

W otwockim kole kombatanci wywodzą się z różnych środowisk, byli żołnierzami Wojska Polskiego, którzy walczyli na frontach II wojny światowej, brali udział w walkach z bandami U.P.A. w Bieszczadach, żołnierze Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, więźniów obozów koncentracyjnych. Średnia wieku kombatantów to około 90 lat. - Dziękuję za wyróżnienie. Pragnę zapewnić o niesieniu dalszej pomocy kombatantom - powiedział wiceprezydent.

Marcin Gawrylik
"Gazeta Otwocka


Wiceminister Bożena Żelazowska wręcza odznaczenie
"Za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych"
wiceprezydentowi miasta Otwocka Arturowi Brodowskiemu.


Dyplom za pomoc kombatantom odbiera Agnieszka Dąbrowska
z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Otwocka


Edward Krzemiński składa sprawozdanie z działalności zarządu koła w latach 2009-2013

UM Otwock, Źródło artykułu: www.otwock.pl, Autor zdjęć: UM Otwock
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
otwocki

Powiat otwocki - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest miasto Otwock. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 616 km², na których mieszka 122 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Józefów, Otwock, Karczew, Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna.

Potencjał rozwoju powiatu wydaje się nieograniczony, wszystko za sprawą położenia. Sąsiedztwo Warszawy powoduje wysoką dostępność komunikacyjną i jakość rynku pracy. Zachodnią granicę regionu stanowi Wisła. Liczne sady również stanowią ozdobę powiatowych terenów. Powiat pochwalić może się także jednym z najbardziej interesujących pejzaży w naszym kraju, bo tak trzeba określić charakterystyczną zabudowę osiedli zatopionych w zieleni sosen. Istnienie na tych ziemiach przyrodniczo bezcennych łąk, torfowisk, rozległych borów i dzikich koryt rzek zdecydowało o powstaniu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola